Zakończenie

Zakończenie

Wszystko co dobre szybko się kończy, tak też nasze XXV Leszczyńskie Zawody Balonowe musiały dobiec końca. W ciągu czterech dni zawodów odbyło się sześć lotów, w tym 21 konkurencji. Jeden z lotów miał miejsce w Dolsku, pozostałe odbywały się w okolicach Leszna.

W XXV Balonowym Pucharze Leszna udział wzięło 39 zawodników z aż 7 krajów. Najlepszym pilotem tegorocznej edycji naszych zawodów okazał się młody pilot z Litwy, Rokas Kostiuskevicius (17492 pkt), a zaraz za nim na podium stanął ojciec Rokasa- Rimas Kostiuskevicius (15479 pkt). Trzecie miejsce zajął Polak Arkadiusz Iwański z Włocławka (14728 pkt).

W trakcie Balonowego Pucharu Leszna rozgrywane były również Pre-Mistrzostwa Europy Kobiet, zapowiadające Mistrzostwa Europy Kobiet w 2017 roku. Pilotki z całej Europy mogły przyjechać do Leszna by sprawdzić teren oraz warunki meteorologiczne jakimi szczyci się nasze miasto. Spośród pilotek najlepsza okazała się Daria Dudkiewicz-Goławska z Aeroklubu Leszczyńskiego (13579 pkt). Na drugim miejscu stanęła Litwinka Migle Vaituleviciute (12001 pkt) a trzecie miejsce zajęła Beata Choma z Poznania (11129 pkt).
Równocześnie dyrektor sportowy Mathijs de Bruijn postanowił zorganizować Ranking Narodów, w którym najwięcej punktów uzyskali piloci z Belgii (630 pkt). Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Ukrainy (608 pkt) a brąz uzyskali Litwini (597 pkt).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz dziękujemy każdej osobie, która przyczyniła się do organizacji oraz wspaniałej atmosfery XXV Balonowego Pucharu Leszna.